Fintech yani finansal teknolojiler yıldan yıla büyük gelişim gösterdi.  Fintech sektörünün büyümesiyle birlikte finansal işlemler zamandan, mekândan bağımsız halde gerçekleştirilebilir hale geldi. Finansal teknoloji firmalarının hızlı büyümesinin altındaki sebeplerin başında şüphesiz “gelişmiş müşteri deneyimi” yer almaktadır. Çünkü insanlar artık finansal işlemlerini kolay, hızlı ve mekândan bağımsız gerçekleştirmek istiyor.

Finans sektöründeki ihtiyaçlara göre fintech trendleri yıldan yıla değişmektedir. Yapay zeka, blockchain ve açık bankacılık, 2021 yılında öne çıkan fintech trendleri arasında yer almaktadır.

Açık Bankacılık Nedir?

Açık bankacılık, finalsal verilere açık erişim sağlayan bir bankacılık sistemidir. Açık bankacılıkta bankalar, üçüncü taraf finansal hizmet sağlayıcılarına, uygulama programlama arabirimleri (API’lar) aracılığıyla veri aktarımına izin vermektedir. Açık bankacılık ile hem bireysel hem de kurumsal hayatı kolaşlaştıran e-hesap özeti çözümleri ortaya çıkmıştır.

Banka Hesap Takip Uygulaması: e-Hesap Özeti Çözümü

Banka hesap takip uygulaması, açık bankacılık sayesinde kullanıcıların farklı banka hesaplarındaki verilere tek bir platform üzerinden erişmesini sağlamaktadır. Banka hesap takip uygulaması ayrıca e-Hesap özeti çözümü olarak da bilinmektedir. E-Hesap Özeti çözümü, firmaların işlem gerçekleştirdiği tüm bankalardaki verileri tek bir platformda toplamaktadır.

Tüm Banka Hesaplarımı Tek Platformdan Nasıl Takip Edebilirim?

mdpara, işletmelerin tüm banka hesaplarını tek bir platformdan görüntülemesini sağlayan bir e-Hesap Özeti çözümüdür. mdpara kullanan firmalar, her banka için farklı hesap numarası, şifre ve onay gereksinimlerini ortadan kaldırarak tek bir uygulama ile banka hesap hareketleri banka, para birimi ve hesap türü bazlı inceleyebilmektedir.

mdpara, finans ekiplerinin manuel iş süreçlerini minimize ederek iş süreçlerini hızlandırmaktadır. Finans ekipleri banka mutabakatlarını uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebilmektedir.

ERP Entegre e-Hesap Özeti Çözümü

20’den fazla banka ile entegrasyon desteği sağlayan mdPara, ayrıca ERP entegrasyon desteği de sağlamaktadır. ERP sistemi olarak SAP, Oracle veya Logo kullanan firmalar tüm bankalar ve ERP sistemi arasında anlık veri alışverişi sunmaktadır. Finans ekipleri anlık veriler sayesinde ERP ve banka bakiyelerini saniyeler içinde kontrol edebilmekte, eğer bir tutarsızlık varsa bunun kaynağını kolayca tespit edebilmektedir.

Benzer Bloglar

e-Hesap Özeti Çözümü

Daha Fazla Bilgi için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Tüm Banka Hesaplarınızı Tek Bir Platformdan Görüntüleyin!