Dijital Kurumsal Bankacılık Nedir?

Kurumsal Dijital Bankacılık teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş dünyasında yerini almıştır. Teknolojinin her geçen gün artmasıyla birlikte bankacılık sektörü de dijital çağa ayak uydurmuştur. Bu durum bankalar ile müşteriler arasında iki yönlü bir avantaj sağlamaktadır. Dijital bankacılık ile birlikte hem bankaların iş yükü hafiflemekte hem de insanlar bankacılık hizmetlerine daha kolay ulaşabilmektedir.

Dijital Kurumsal Bankacılık Nedir?

Öncelikle Dijital Bankacılık ve Kurumsal Bankacılık nedir, onların tanımına bir bakalım.

Dijital bankacılık, banka müşterilerinin banka şubesine gitmeden cep telefonu, tablet veya bilgisayar üzerinden banka işlemlerinin kullanılmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Bir başka deyişle şubesiz bankacılık hizmeti sunmaktadır. Dijital bankacılık ile müşteriler, tüm işlemlerini internet üzerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kurumsal Bankacılık, bireysel bankacılıkta olduğu gibi kişilere değil yalnızca kurumlara hizmet veren bir bankacılık anlayışıdır. Bu sebeple bankalara ait özel olarak yapılan kurumsal şubeler bulunmaktadır. Kurumsal bankacılık bünyesinde kredi, danışmanlık, proje finansmanı, yatırım bankacılığı, nakit yönetimi gibi çeşitli hizmetler vardır.

Dijital Kurumsal Bankacılık ise tüm bu hizmetlerin ve bankacılık işlemlerinin dijital ortamda gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bir başka deyişle banka şubelerinde yapılacak her türlü işlem zamana ve mekâna bağlı olmaksınız yapılmaktadır. Bu sayede kurumlar finans yönetimini internete bağlı herhangi bir cihaz üzerinden zaman kaybetmeden birkaç tıklama ile gerçekleştirmektedir.

Dijital Kurumsal Bankacılık Avantajları Nelerdir?

  • İşletmeler, Dijital Kurumsal Bankacılık ile birden fazla alt kullanıcıya yetki tanımlamaları yapabilmektedir.
  • Dijital Kurumsal Bankacılık ’ta yetkili alt kullanıcıların yetki seviyelerini kademelendirme sistemi mevcuttur.
  • Ayrıca firmaların, firma sirkülerine göre kişi bazında özelleştirme gibi gelişmiş onay yapısı vardır.
  • Bu onay yapısı sayesinde alt kullanıcıların hesap, işlem ve limit bazlı işlem onaylarının kim tarafından ve nasıl yapılabileceği belirleme imkânı vardır.
  • Ayrıca işletmelerin tanımladığı alt kullanıcılara işlem ve tutarlar ile ilgili sınırlama yapma özelliği bulunmaktadır.
  • Bankacılık ile ilgili tüm işlemlerin internet bankacılığı veya mobil bankacılık ile gerçekleştirme imkânı sunmaktadır.
  • Dijital arşiv sistemi ile her türlü işlem dijital ortamlarda kayıt altına alınmaktadır.
  • Dijital bankacılık ile uzun süren banka işlemleri, sıra bekleme gibi vakit kaybettiren durumlar ortadan kalkmıştır.
  • 7/24 ve her gün kullanılabilirdir. Bu sayede işlem yapmak için şubenin açık olduğu saatleri beklemeye gerek yoktur.

mdpara Nedir?

Birden fazla banka hesabı olan firmalar için bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla MDP Group tarafından geliştirilmiş bir yazılımdır.

mdpara Size Ne Gibi Avantajlar Getirir?

mdpara ile banka hesaplarınızda gerçekleşen hesap hareketlerini takip etmenin güçlüğü ortadan kalkar. Çünkü tüm banka hesaplarınızı tek bir platformdan yönetme imkânı sunar. Böylece şirketlerde zaman tasarrufu ve verimlilik sağlar.

Geliştirilmiş zengin raporlama özelliği sayesinde banka ve para birimi raporlama ekranlarının yanında cari bazlı raporlama, aylık ödeme raporları ve daha birçok özel raporlama ekranları mevcuttur. Bu sayede işletmelerin istediği tüm verilere raporlama ekranları aracılığı ile kolayca ulaşmasını sağlar.

Telefon, tablet, bilgisayar kolay bir şekilde bağlanarak işlem yapma imkânı sunar.

Banka hesaplarında gerçekleşen tüm işlemler, ilgili cari hesaplarla eşleştirilir ve otomatik olarak muhasebeleştirilir.

mdpara yukarıda sıraladığımızdan daha fazla avantajı da beraberinde getirir. mdpara ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Benzer Bloglar

e-Hesap Özeti Çözümü

Daha Fazla Bilgi için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Tüm Banka Hesaplarınızı Tek Bir Platformdan Görüntüleyin!